Stomatolog dziecięcy Katowice

Powszechnie wiadomo, że o zęby i właściwą higienę jamy ustnej należy dbać od najmłodszych lat. W praktyce bywa z tym jednak znacznie trudniej, ponieważ wizyty w gabinecie stomatologicznym często wywołują u Małych Pacjentów strach i dyskomfort związany z zupełnie nową sytuacją. W dziecięcej poradni stomatologicznej w Centrum Medycznym 1000-lecia tworzymy przyjazną atmosferę, a wykwalifikowani i pełni empatii lekarze robią wszystko, by leczenie i troska o zdrowie zębów były dla Dzieci fascynującą przygodą.

Stomatolog dziecięcy – ceny

Dentysta dziecięcy w Katowicach

Przestrzeń naszej poradni stomatologicznej, w której leczeni są Mali Pacjenci, jest odpowiednio dostosowana do ich potrzeb. Feeria kolorów, przytulne wnętrze i zabawki, z których Dziecko może skorzystać podczas oczekiwania na wizytę, sprawiają, że nowe miejsce staje się mniej obce. Ogromną rolę odgrywa także odpowiednie podejście ze strony stomatologa dziecięcego.

Uśmiech i wprowadzenie Malucha w tajniki zadań wykonywanych przez lekarza, pomagają poskromić stres i lęk u Małego Pacjenta. Leczenie bez bólu umożliwiają bezpieczne formy znieczulenia (metodą komputerową i podtlenkiem azotu), które znacząco podnoszą komfort podczas zabiegu i sprawiają, że Dziecko nie będzie miało negatywnych skojarzeń związanych z wizytą u stomatologa. W naszym gabinecie oferujemy także leczenie w narkozie. Przed podjęciem terapii z jej wykorzystaniem Mały Pacjent musi przejść konsultację aneztezjologiczną w naszej poradni.

Pierwsza wizyta w gabinecie dentystycznym jest wizytą adaptacyjną i zalecamy, aby odbyła się zaraz po pojawieniu się pierwszych ząbków. Jest to odpowiedni moment na sprawdzenie rozwoju jamy ustnej, stanu zębów i prawidłowości zgryzu. Dodatkowo przekażemy rodzicom praktyczne wskazówki dotyczące prawidłowej higieny jamy ustnej, diety i nawyków żywieniowych dzieci.

Leczenie próchnicy u dzieci

Najczęstszym problemem stomatologicznym wśród Najmłodszych jest próchnica. Leczymy już istniejące ogniska i edukujemy Rodziców i Dzieci, jak na co dzień w prosty sposób mogą zapobiegać rozwojowi tej choroby. Wykonujemy także zabiegi z zakresu profilaktyki stomatologicznej, do których należą fluoryzacja, ozonowanie, lapisowanie oraz lakowanie zębów. Pomagamy Małym Pacjentom, którzy doznali urazów zębów, a także wykonujemy zabiegi laserowego i chirurgicznego podcięcia wędzidełka.

Jak przygotować dziecko do pierwszej wizyty u stomatologa?

Pierwsza wizyta w gabinecie dentystycznym jest bardzo często stresującym doświadczeniem zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Dokładamy zatem wszelkich starań, by maluch był zadowolony i nie kojarzył w sposób negatywny chwil spędzonych u stomatologa.

Aby jednak stworzyć jak najbardziej komfortowe warunki, warto odpowiednio przygotować się do tej wizyty.

Umów malucha na konkretną godzinę, przybądź z nim kilka minut wcześniej, by nie nudził się w poczekalni. Podczas rejestracji zaznacz również, że jest to jego pierwsza wizyta u stomatologa. Najlepiej zdecyduj się na godzinę, w której dziecko jest wypoczęte i po posiłku,

W sytuacji, gdy maluch nie chce leczyć zębów bez znieczulenia, zdecyduj się na podanie odpowiedniego preparatu. W naszym Centrum Medycznym Tysiąclecie wykorzystujemy do znieczulania zębów metodę komputerową i podtlenek azotu. Są to dwa, bezpieczne sposoby, które zwiększą komfort dziecka podczas leczenia. Istnieje również możliwość leczenia w narkozie. Fakt ten należy jednak wcześniej omówić ze stomatologiem oraz anestezjologiem.

Wizyty kontrolne należy odbywać regularnie, mniej więcej co 3-6 miesięcy.