Leczenie zębów pod narkozą Katowice

Lęk i strach przed wizytą w gabinecie dentystycznym prowadzi często do zaniedbania swojego uzębienia. Przestraszone i niewspółpracujące z lekarzem dentystą dzieci. Dla takich pacjentów mamy propozycję znieczulenia ogólnego czyli narkozy. Jest to często jedyna metoda by uporać się ze strachem lub lękiem a pozwala na precyzyjne wyleczenie próchnicy i całkowite wyleczenia pacjenta. Leczenie w takim znieczuleniu pod nadzorem specjalisty anestezjologa jest bezpieczne, pacjent nie odczuwa bólu ani lęku. Podczas jednorazowego zabiegu pacjent jest poddawany kompleksowemu leczeniu.

Leczenie zębów pod narkozą – ceny

Ceny dopierane są indywidualnie w oparciu o potrzeby konkretnego pacjenta. Ceny wahają się w okolicach 800 – 1000 zł. Zapraszamy do kontaktu.

Na czym polega znieczulenie ogólne u stomatologa?

Przed zabiegiem Pacjent umawiany jest na wizytę kwalifikującą do znieczulenia ogólnego podczas której zbierany jest dokładny wywiad medyczny, który pozwala uniknąć błędów oraz wybrać najlepszą i najskuteczniejszą formę znieczulenia, przegląd uzębienia oraz zdjęcia RTG lub tomografię komputerową ( w zależności od potrzeb). Pacjent wypełnia ankietę anestezjologiczną na postawie której może ujawnić ewentualne przeciwwskazania i indywidualne uwarunkowania pacjenta.

Jeśli pacjent przejdzie wszystkie wstępne procedury Znieczulenie ogólne to czasowe wprowadzenie pacjenta w sen lub zmniejszenie świadomości, pozwalające na wykonanie leczenia stomatologicznego bez lęku o ból i dyskomfort lub nieprzyjemności. Lekarz anestezjolog zakłada pacjentowi wenflon i przez niego podaje środki uspokajające, przeciwbólowe i znieczulające. Pacjent otrzymuje wąsy do podawania tlenu przez nos.

Przy znieczuleniu lekarz anestezjolog wraz z pielęgniarką nadzoruje przebieg znieczulenia, monitoruje stan pacjenta i obserwuje funkcje życiowe, pracę serca i oddychanie, takie jak pulsoksymetria, EKG, ciśnienie tętnicze. Procedura znieczulenia oraz możliwość ciągłej kontroli stanu pacjenta eliminują ryzyko pojawienia się powikłań. W każdym przypadku lekarz anestezjolog dysponuje narzędziami umożliwiającymi zmianę sposobu znieczulenia i leczenie powikłań dla dobra pacjenta.

Jak najbardziej – jest to w pełni bezpieczna metoda, która cieszy się ogromną popularność w naszym gabinecie. Posiadamy wykwalifikowany personel anestezjologiczny, który czuwa przez cały czas trwania wizyty. Dzięki narkozie unikamy stresu pacjentów, niezależnie od wieku.

Na usunięcie zęba od narkozą należy udać się na czczo. Nie można również spożywać żadnych płynów, mniej więcej dwie godziny przed podaniem narkozy. Tuż po zabiegu pacjent pozostaje zwykle kilka godzin na obserwacji, a następnie może udać się do domu.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

 • dla osób z objawami typowej DENTOFOBII czyli panicznego, niemożliwego do opanowania lęku przed zabiegami dentystycznymi.
 • dla małych pacjentów, którzy całkowicie odmawiają współpracy z lekarzem, czy to ze względu na wiek, czy z powodu silnego lęku.
 • zabiegi wykonujemy zarówno u dorosłych jak i u dzieci.
 • dla osób niezdolnych do leczenia w znieczuleniu miejscowym

Narkoza u dentysty- o czym należy pamiętać?

Leczenie zębów pod narkozą- Dorośli

 • 6 godzin przed zabiegiem należy powstrzymać się przed spożywaniem posiłków,
 • 4 godzin przed zabiegiem należy powstrzymać się przed przyjmowaniem płynów,
 • na zabieg należy przyjść z osoba towarzyszącą,
 • przyjść bez makijażu, biżuterii, oraz lakieru na paznokciach.

Leczenie zębów pod narkozą- Dzieci

 • 4 godziny przed planowanym zabiegiem nie podawać pokarmów,
 • 2 godziny przed planowanym zabiegiem nie podawać płynów.

W PRZYPADKU DZIECI PONIŻEJ 3 ROKU ŻYCIA ODPOWIEDNIO 2 GODZINY I 1 GODZINA

Po znieczuleniu ogólnym

 • po znieczuleniu ogólnym lekarz anestezjolog sprawdza wszystkie punkcie życiowe,
 • pacjent powinien pozostać pod opieką zespołu medycznego do całkowitego wybudzenia,
 • po znieczuleniu mogą pojawić nie bardzo rzadko nudności i bóle głowy,
 • 6 godzin po wybudzeniu pacjent powinien pozostać pod opieką osób trzecich,
 • 24 godziny po zabiegu pacjent nie powinien podejmować ważnych decyzji ani prowadzić pojazdów mechanicznych.

Usuwanie zębów pod narkozą

Ekstrakcja zepsutych zębów jest bardzo często męczącą i stresującą procedurą. W przypadku, gdy konieczne jest pozbycie się przynajmniej kilku z nich, warto zdecydować się na narkozę, czyli tak zwane znieczulenie ogólne. W trakcie jednej wizyty można przeprowadzić cały proces leczenia, np. usunąć kilka zębów. W przypadku tradycyjnej ekstrakcji trzeba natomiast umówić się przynajmniej na dwa spotkania. Dzięki narkozie pacjent nie odczuwa bólu, a także nie pamięta zabiegu, co pozwala uniknąć mu nadmiernego stresu.

Przed umówieniem się na zabieg należy udać się na wizytę konsultacyjną. Najpierw stomatolog wykonuje kontrolne badanie dentystyczne, a następnie anestezjolog dokonuje kwalifikacji do narkozy. Ostatnim krokiem jest już ekstrakcja zęba.