Lokalizacja

Tysiąclecia 101, 40-875 Katowice

Stomatologia

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów jest jednym z popularniejszych zabiegów stomatologii estetycznej, polegającym na rozjaśnieniu ich o kilka tonów, za pomocą specjalnych preparatów. Wybielanie najczęściej jest poprzedzone zabiegami higienizacji, które pozwalają przywrócić szkliwu blask i odpowiednio przygotowują zęby do zabiegu wybielania.

Wybielanie jest typowym procesem chemicznym, który polega na utlenianiu cząsteczek odpowiedzialnych za przebarwienia na zębach. Techniki wybielania różnią się nieco od siebie, w zależności od użytego stężenia nadtlenku wodoru, czyli środka wybielającego, dzięki któremu można osiągnąć odpowiednią biel zębów.

Aby mieć pewność, że zabieg zostanie przeprowadzony w sposób bezpieczny i skuteczny, należy zdecydować się na skorzystanie z usług profesjonalnych gabinetów dentystycznych.

Wybielanie zębów – zalety

Główną zaletą wybielania zębów jest poprawa estetyki uśmiechu, co znacząco przyczynia się często do zwiększenia poczucia pewności siebie i wpływa pozytywnie na relacje interpersonalne z innymi osobami. Ponadto, wybielanie zębów pomaga również w redukcji niektórych rodzajów plam powstałych na zębach, między innymi tych z tytoniu, kawy, herbaty.