Lęk i strach przed wizytą w gabinecie dentystycznym prowadzi często do zaniedbania swojego uzębienia.

Przestraszone i niewspółpracujące z lekarzem dentystą dzieci. Dla takich pacjentów mamy propozycję znieczulenia ogólnego, czyli narkozy. Jest to często jedyna metoda by uporać się ze strachem lub lękiem a pozwala na precyzyjne wyleczenie próchnicy i całkowite wyleczenia pacjenta. Leczenie w takim znieczuleniu pod nadzorem specjalisty anestezjologa jest bezpieczne, pacjent nie odczuwa bólu ani lęku. Podczas jednorazowego zabiegu pacjent jest poddawany kompleksowemu leczeniu.

Narkoza pozwala wyłączyć świadomość i odruchy obronne.
Podczas zabiegu nad Pacjentem czuwa zespół medyczny składający się z:

Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz anestezjolog dokładnie wyjaśnia Pacjentowi przebieg zabiegu i sposób znieczulenia.

Leczenie zębów w narkozie- co przed zabiegiem?

Przed zabiegiem Pacjent umawiany jest na wizytę kwalifikującą do znieczulenia ogólnego, podczas której zbierany jest dokładny wywiad medyczny, który pozwala uniknąć błędów oraz wybrać najlepszą i najskuteczniejszą formę znieczulenia, przegląd uzębienia oraz zdjęcia rtg lub tomografię komputerową (w zależności od potrzeb). Pacjent wypełnia ankietę anestezjologiczną, na której postawie może ujawnić ewentualne przeciwskazania i indywidualne uwarunkowania pacjenta.

Zabiegi w narkozie- dla kogo?

dla osób z objawami typowej dentofobii, czyli panicznego, niemożliwego do opanowania lęku przed zabiegami dentystycznymi.
dla małych pacjentów, którzy całkowicie odmawiają współpracy z lekarzem, czy to ze względu na wiek, czy z powodu silnego lęku,
dla osób upośledzonych lub borykającymi się z określonymi chorobami,
zabiegi wykonujemy zarówno u dorosłych jak i u dzieci.

Na czym poleca zabieg stomatologiczny w narkozie?

Jeśli pacjent przejdzie wszystkie wstępne procedury znieczulenie ogólne to czasowe wprowadzenie pacjenta w sen lub zmniejszenie świadomości, pozwalające na wykonanie leczenia stomatologicznego bez lęku o ból i dyskomfort lub nieprzyjemności.

Lekarz anestezjolog zakłada pacjentowi wenflon i przez niego podaje środki uspokajające, przeciwbólowe i znieczulające. Pacjent otrzymuje wąsy do podawania tlenu przez nos. Przy znieczuleniu lekarz anestezjolog wraz z pielęgniarką nadzoruje przebieg znieczulenia, monitoruje stan pacjenta i obserwuje funkcje życiowe, pracę serca i oddychanie, takie jak pulsoksymetria, EKG, ciśnienie tętnicze.

Procedura znieczulenia oraz możliwość ciągłej kontroli stanu pacjenta eliminują ryzyko pojawienia się powikłań. W każdym przypadku lekarz anestezjolog dysponuje narzędziami umożliwiającymi zmianę sposobu znieczulenia i leczenie powikłań dla dobra pacjenta.

O czym należy pamiętać przed zabiegiem stomatologicznym w narkozie?

DOROŚLI:

DZIECI:

Po znieczuleniu ogólnym
– po znieczuleniu ogólnym lekarz anestezjolog sprawdza wszystkie funkcje życiowe
– pacjent powinien pozostać pod opieką zespołu medycznego do całkowitego wybudzenia
– po znieczuleniu mogą pojawić nie bardzo rzadko nudności i bóle głowy
– 6 godzin po wybudzeniu pacjent powinien pozostać pod opieką osób trzecich
– 24 godziny po zabiegu pacjent nie powinien podejmować ważnych decyzji ani prowadzić pojazdów mechanicznych

Leczenie zębów w narkozie- cena

Ceny dopierane są indywidualnie na podstawie potrzeby konkretnego pacjenta. Zapraszamy do kontaktu – Gabinet stomatologiczny Katowice.

Poznajcie naszego lekarza anestezjologa
Dr n. med. Dawid Borowik jest doświadczonym lekarzem anestezjologii i intensywnej terapii i prowadzi znieczulenia dzieci i dorosłych od 18 lat. Jest długoletnim pracownikiem Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Zabezpiecza znieczulenia wziewne, dożylne i dotchawicze oraz prowadzi pacjentów w Oddziałach Intensywnej Terapii.

Znieczulenia wykonuje z pełnym zabezpieczeniem w leki i sprzęt, które mogą być potrzebne w powikłanych przypadkach łącznie ze wstrząsem anafilaktycznym. Znieczulenia wykonuje z udziałem doświadczonej pielęgniarki anestezjologicznej.

Używa nowoczesnych i bezpiecznych leków – anestetyków o krótkim czasie działania, wśród których są leki przeciwbólowe, uspokajające i leki znieczulenia dożylnego. Przed każdym zabiegiem stomatologicznym ze znieczuleniem przeprowadza wnikliwy wywiad lekarski, monitoruje przebieg znieczulenia i uczestniczy w procesie budzenia, aż do bezpiecznego przekazania osoby znieczulanej pod opiekę innej osoby dorosłej.
Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu. Od 1996 roku pracował w Szpitalu Klinicznym nr 1 w Zabrzu, od 1998 r w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu, od 2004 do 2006 pracował w Szpitalu Klinicznym w Singen w Niemczech, od 2006 pracował w szpitalu miejskim w Piekarach Śląskich, Knurowie i Sosnowcu. Od 2009 pracuje w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu w Oddziale Klinicznym Kardioanestezji i Intensywnej Terapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

W czasie swojej pracy zawodowej uzyskał tytuł specjalisty anestezjologii i intensywnej terapii. Bierze udział w licznych kursach szkoleniowych, konferencjach i kongresach naukowych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii.
Szczególne zainteresowania dotyczą: bezpieczeństwa znieczuleń, leczenia przeciwbólowego i intensywnej terapii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *